Ośrodek Sportów Wodnych i staw fabryczny
Czasem zdarzają się pomysły, które mimo swojej atrakcyjności nigdy nie zostają zrealizowane. Tak było z ideą stworzenia ze stawu fabrycznego w Lublińcu - czegoś więcej niż łowiska wędkarskiego. W 1966r. już wydawało się, że na stawie pojawią się kajaki, rowery wodne, a tuż obok plaża, stanica wodna i kiosk gastronomiczny. Niestety w 1969r. nadal ze stawu korzystali tylko wędkarze, a plan oddania Ośrodka Sportów Wodnych został odłożony na rok 1971r. i jeżeli się nie mylę, pomysł nigdy nie został zrealizowany.
London Beats w Lublińcu
Lata 60-te to era Big Bitu. Na początku stycznia 1966r. (lub pod koniec grudnia) w Domu Kultury w Lublińcu (Miejski Dom Kultury Lubliniec) odbył się koncert bardzo popularnego wówczas zespołu The Original London Beats.
Zespół London Beats podczas turnee w Polsce 1965r.
Podczas koncertu nie było incydentów - jednak zaraz po nim, muzycy z Londynu mieli problem z opuszczeniem sali - bowiem lublinieccy fani nie chcieli ich wypuścić:) Jak podaje gazeta - każdy chciał mieć jakąś pamiątkę: guzik, szalik czy chusteczkę:) Tak wspomina ten koncert jeden z jego uczestników pan Eugeniusz Foryta: "Grali pod beatelsów, animalsów. Świetnie śpiewali na głosy w innej melodyce niż słowiańska. Sala była pełna i fruwały marynary. Poza tym mieli sprzęt o którym każdy z nas, miejscowych amatorów, mógł tylko marzyć. Do dziś pamiętam syk Dynacorda na stend bay."
Płyta zespołu wydana w Polsce
Zima 1966r.
W 1966r. zima była śnieżna, chociaż autorzy podpisów pod zdjęciami - uważali, że śniegu wtedy spadło jednak niewiele. Widać nie mieli porównania z obecnymi zimami:)
Pan Marek Jendrzok tak uzupełnił opis powyższego zdjęcia: "Ten pojazd to Studebaker US-6 należący do PZDL (Państwowy Zarząd Dróg Lokalnych) w Lublińcu przekształconego później w OZTiMD Mikołów, Placówka Terenowa Lubliniec (Okręgowy Zakład Transportu i Maszyn Drogowych)."
Zawody narciarskie szkół w Koszęcinie
Zimą roku 1966 w Koszęcinie zorganizowano mistrzostwa szkół w biegach narciarskich. Wzięło w nich udział 100 zawodników i zawodniczek z powiatu lublinieckiego. Zawody zdominowali miejscowi, prowadzeniu wówczas przez pana Franciszka Brzezinę (który później był nauczycielem w-f w lublinieckim LO). Zdjęcia które zamieszczone są poniżej służą jako uzupełnienie wycinka z gazety. Zrobione zostały w Lublińcu przed Szkołą Podstawową nr 1, ale wydają się wykonane w podobnym czasie i dobrze oddają klimat tamtych czasów.
Śnieżna wiosna
Wiosna 1966r. - a tu sypnęło śniegiem i wróciła zima, jak podaje autor podpisu - wbrew przepowiedniom Wicherka - czyli Czesława Nowickiego, który był pierwszym "pogodynkiem" w historii TVP.
Zasypana śniegiem ulica Mickiewicza
W 1966r. pogodę zapowiadał już z "Chmurką" - Elżbietą Sommer.
Prezenterzy pogody w TVP - po lewej "Wicherek", po prawej "Chmurka"
Zieleniak na rynku
Latem 1966r. roku na rynku otwarty został przez PSS "Zieleniak" - który jak podaje gazeta cieszył się dużą popularnością:)